Niedziela dla Torunia! Polski Cukier o krok od mistrzostwa Polski!

10 czerwca 2019

Polski Cukier Toruń pokonał Anwil Włocławek 74:70 i prowadzi 3-2 w wielkim finale Energa Basket Ligi. To oznacza, że potrzebuje tylko jednego zwycięstwa do wywalczenia mistrzostwa Polski! Mecz nr 6 w środę o godz. 17:30. Transmisja od 17:00 w Polsacie Sport.
Torunianie ponownie rozpoczęli bardzo dobrze - tym razem po trójkach Karola Gruszeckiego i Aarona Cela prowadzili 8:2. Anwil krok po kroku odrabiał straty, a dzięki trafieniom Szymona Szewczyka zbliżył się nawet na punkt. Zespół trenera Dejana Mihevca starał się kontrolować sytuację, ale po 10 minutach wygrywał zaledwie 21:19. Początek drugiej kwarty należał do Cheikha Mbodja - po jego wsadach Polski Cukier uciekał nawet na sześć punktów. Gospodarze nie potrafili jednak zbudować większej przewagi, mając momentami problemy z konstruowaniem ofensywy. Włocławianie odpowiadali indywidualnymi akcjami i kontrami, a po dynamicznych akcjach Aleksandra Czyża wyszli na prowadzenie! M.in. dzięki Michaelowi Umehowi ostatecznie po pierwszej połowie było 38:37.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Igora Milicicia ponownie zdobywała przewagę, a było to możliwe po rzutach Chase’a Simona i Ivana Almeidy. Obie ekipy miały jednak słabsze momenty, w których szukały skuteczności. Polski Cukier co chwilę doprowadzał do remisu - tak było też po wsadzie Aarona Cela. Dzięki temu po 30 minutach było 52:52. W czwartej kwarcie po kolejnych trafieniach Lowery’ego i Cela gospodarze mieli już osiem punktów przewagi, ale to nie przestraszyło włocławian. Anwil zanotował niesamowitą serię 11:0 i po akcjach Kamila Łączyńskiego i Szymona Szewczyka znowu był minimalnie lepszy! Czym odpowiedziała drużyna z Torunia? Lepszą obroną i… ośmioma punktami z rzędu. Niezwykle ważnym graczem był Tomasz Śnieg, a goście nie potrafili już zareagować. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 74:70, prowadzi 3-2 i jest o krok od wywalczenia mistrzostwa Polski! Najlepszym zawodnikiem gospodarzy było Cheikh Mbodj, który tym razem zdobył 16 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty. Chase Simon zanotował 20 punktów i 3 zbiórki dla gości.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 74:70
Kwarty: 21:19, 17:18, 14:15, 22:18
Polski Cukier: Cheikh Mbodj 16, Aaron Cel 11, Bartosz Diduszko 11, Damian Kulig 8, Tomasz Śnieg 7, Karol Gruszecki 7, Robert Lowery 5, Łukasz Wiśniewski 4, Michael Umeh 3, Krzysztof Sulima 2.
Anwil: Chase Simon 20, Szymon Szewczyk 11, Ivan Almeida 10, Jarosław Zyskowski 9, Kamil Łączyński 9, Aleksander Czyż 4, Michał Michalak 4, Aaron Broussard 2, Walerij Lichodiej 1, Igor Wadowski 0.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Polskiego Cukru Toruń