Zapomniane hasło

Rejestracja

2 - 0 dla Torunia! Polski Cukier o krok od Finału!

19 maja 2019

Drugi mecz Półfinału Energa Basket Ligi w Toruniu dla Polskiego Cukru! Niezwykle wyrównany, efektowny i trzymający w napięciu. Ostatecznie Twarde Pierniki pokonały Stelmet Eneę BC 81:67 i prowadzą już 2-0 w serii do trzech zwycięstw. Jednej brakującej do awansu do finału Energa Basket Ligi wygranej podpieczni trenera Dejana Mihevca szukać będą w spotkaniu numer 3, które rozegramy już w środę o godzinie 17:40 w Zielonej Górze. Transmisja telewizyjna z tego spotkania od godziny 17.30 w Polsacie Sport Extra. W niedzielę, obie drużyny na początku spotkania miały małe problemy ze skutecznością. Stelmet próbował zdominował przebieg wydarzeń na parkiecie toruńskiej Areny ale po trójce Roberta Lowery’ego to gospodarze prowadzili 7:2. Późniejsze trafienia Michaela Umeha powiększyły przewagę Polskeigo Cukru nawet do dziewięciu punktów. Straty ostatecznie zmniejszał ciągle aktywny Hosley, ale po 10 minutach było 23:17. Trafienia Bartosza Diduszki w drugiej kwarcie powiększyły przewagę ekipy trenera Dejana Mihevca do 12 punktów. Stelmet Enea starał się być jednak ciągle w grze - udawało się to głównie dzięki Łukaszowi Koszarkowi i Michałowi Sokołowskiemu, dzięki nim  pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:38 dla gospodarzy.

Aaron Cel i jego trójki pozwalały torunianom na utrzymywanie przewagi na początku trzeciej kwarty. Markel Starks oraz Quinton Hosley robili jednak wszystko, aby odrobić straty - po indywidualnej akcji tego pierwszego goście doprowadzili do remisu! Na prowadzenie tę ekipę wyprowadzał Łukasz Koszarek, a dzięki Hosleyowi po 30 minutach było 59:58. Krzysztof Sulima w czwartej kwarcie brał na siebie trudne rzuty, a po późniejszym wsadzie Karola Gruszeckiego to torunianie ponownie mieli osiem punktów przewagi. Zielonogórzanie nie byli w stanie jednak na to odpowiedzieć, nie trafiając kolejnych rzutów z dystansu. Z kolei to udawało się Michaelowi Umehowi, a Polski Cukier mógł być coraz bardziej pewny swego. Ostatecznie zwyciężył 81:67 i prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michael Umeh z 18 punktami i 2 zbiórkami. Markel Starks zanotował dla gości 21 punktów.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:67
Kwarty: 23:17, 20:21, 15:21, 23:8
Polski Cukier: Michael Umeh 18, Cheikh Mbodj 12, Aaron Cel 11, Krzysztof Sulima 11, Rob Lowery 5, Karol Gruszecki 5, Tomasz Śnieg 5, Łukasz Wiśniewski 5, Bartosz Diduszko 5, Damian Kulig 4.
Stelmet Enea: Markel Starks 21, Quinton Hosley 14, Darko Planinić 10, Łukasz Koszarek 10, Michał Sokołowski 6, Adam Hrycaniuk 4, Zeljko Sakic 2, Przemysław Zamojski 0, Gabe DeVoe 0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Polskiego Cukru