1 - 0 dla Polskiego Cukru! Arena Toruń odleciała!

18 maja 2019

Otwarcie półfinału Energa Basket Ligi dla Polskiego Cukru! Podopieczni trenera Dejana Mihevca pokonali Stelmet Enea Zielona Góra 88:77 i prowadzą w serii do trzech zwycięstw 1-0. Drugi mecz już w niedzielę o godzinie 12.40. Początek piątkowego spotkania był bardzo wyrównany, ale po serii 7:0 i trafieniu Łukasza Wiśniewskiego za trzy było już 13:6 dla gospodarzy. To tylko podkręciło Twarde Pierniki, które rozpoczęły fragment koncertowej gry. Do ataku włączyli się Aaron Cel i Karol Gruszecki, dzięki czemu gospodarzom udało się zanotować 10 punktów z rzędu! Głównie dzięki akcjom agresywnego w obronie i ataku Tomasza Śniega po pierwszych 10 minutach było już 31:15 dla Torunia! W drugiej kwarcie po rzucie Bartosza Diduszki zespół Dejana Mihevca uciekł już nawet na 22 punkty przewagi. Starali się na to odpowiadać Żeljko Sakić oraz Markel Starks, ale Stelmet Enea ciągle nie odrabiał strat. Ostatecznie po trójce Roberta Lowery’ego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:31.

Polski Cukier Toruń trzecią kwartę rozpoczął od… kolejnej serii - tym razem 8:0. Dzięki temu mógł już spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie, choć zielonogórzanie nie chcieli się tak łatwo poddać. Nieźle prezentował się środkowy Michael Humphrey, a sporo jakości dawał też w obronie Quinton Hosley. Zespół z Torunia nie był już tak mocno skoncentrowany. Goście dzięki trafieniu Łukasza Koszarka zbliżyli się do wyniku 70:55 po 30 minutach.

Żeljko Sakić również na początku czwartej kwarty starał się stwarzać problemy toruńskiej obronie i ciągle odrabiać straty. Gospodarze skutecznie jednak wykonywali rzuty wolne, przez co potrafili utrzymać przewagę. Dopiero po serii 8:0 ekipy trenera Igora Jovovicia drużyna z grodu Bachusa zbliżyła się na osiem punktów. Torunianie nie pozwolili już jednak na nic więcej. Ważny rzut za trzy trafił Damian Kulig, a decydującą akcję w obronie wykonał Bartosz Diduszko, który efektownie zablokował rzut Michała Sokołowskiego.

Ostatecznie Twarde Pierniki wygrały ze Stelmetem Zielona Góra 88:77. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Robert Lowery z 20 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. Karol Gruszecki dołożył 18 punktów, a Aaron Cel 14. W zespole gości Markel Starks zanotował 21 punktów. Drugi mecz w tej serii już w najbliższą niedzielę. Bilety na to spotkanie kupisz TUTAJ.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 88:77