Emocjonujący Dzień Kobiet w toruńskiej Arenie! Polski Cukier pokonuje Legię Warszawa

09 marca 2019

W piątkowy wieczór koszykarze Polskiego Cukru wrócili do Areny Toruń na pojedynek z Legią Warszawa. Był to rewanż za porażkę podopiecznych trenera Dejana Mihevca w spotkaniu I rundy sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi, w którym minimalnie lepsi okazali się warszawianie. Chęć rewanżu motywowała niewątpliwie gospodarzy, jednak goście, którzy wciąż ambitnie walczą o awans do rundy Play-Off przystąpili do tego spotkania ze zdwojoną siłą. Powracający do składu Legii Jakub Karolak bardzo dobrze czuł się na początku spotkania i dzięki jego trójkom było 8:4. Torunianie odpowiedzieli na to błyskawicznie swoją serią 8:0, powoli przejmując inicjatywę. Dzięki późniejszym trafieniom Damiana Kuliga mieli już osiem punktów przewagi. Straty odrabiał jednak Filip Matczak, więc po 10 minutach było tylko 24:21. Na początku drugiej kwarty ważnym graczem gości był Omar Prewitt, a dzięki niemu zespół z Warszawy znowu wychodził na prowadzenie. Sytuację ponownie indywidualnymi akcjami zmieniał Rob Lowery. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało - po trafieniu Sebastiana Kowalczyka drużyna trenera Tane Spaseva przegrywała tylko 41:42 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier zdobywał sporo punktów spod kosza, a dzięki akcji Aarona Cela było już 55:48. Świetnie prezentował się też Cheikh Mbodj, ale m.in. po trafieniach Patryka Nowerskiego i Adama Linowskiego rywale ciągle byli dość blisko. W pewnym momencie zespół trenera Dejana Mihevca zanotował jednak serię 11:0 i znowu odskoczył. Po 30 minutach prowadził 72:60. W czwartej kwarcie torunianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, bo mogli liczyć na Michaela Umeha i Karola Gruszeckiego. Po późniejszej trójce Roba Lowery’ego przewaga wzrosła do 19 punktów. Mimo że później zmniejszali ją Karolak i Soluade, to ostatecznie Polski Cukier zwyciężył 94:80.

Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa 94:80