Zapomniane hasło

Rejestracja

Mistrz za mocny. Polski Cukier przegrywa derby w Arenie Toruń

26 stycznia 2019

Najważniejsze derby w Polsce tym razem dla Anwilu. W piątkowy wieczór w toruńskiej Arenie niemal komplet publiczności (4478 kibiców) obserwował przez 33 minuty jednostronne widowisko. Aktualny mistrz Polski z Włocławka dominował agresywnością w grze, dzięki czemu obrona strefowa Anwilu dała znać o sobie już od pierwszej minuty. Zespół z Włocławka od początku meczu stanął wysoko w defensywie skutecznie wybijając z uderzenia Twarde Pierniki. Anwil w pierwszej kwarcie zaliczył serię 10:0 i zaczął uciekać. W ekipie z Torunia w tym fragmencie funkcjonowali tak naprawdę tylko Karol Gruszecki i Cheikh Mbodj. Szybko trzy faule złapał Aaron Cel, który musiał powędrować na ławkę rezerwowych. W drugiej kwarcie, kiedy wydawało się już, że Polski Cukier złapie rytm, Anwil szybko odpowiedział skutecznymi rzutami z dystansu. Pierwszą połówkę ekipa trenera Milicicia zakończyła kolejny mocnym uderzeniem, a po "trójce" Nikoli Markovicia włocławianie prowadzili już różnicą piętnastu punktów...

Twarde Pierniki przede wszystkim nie mogły wstrzelić się z dystansu (2/12 w pierwszej połowie). Brakowało punktów ze strony Aarona Cela i Damiana Kuliga, uśpiony był Robert Lowery dzięki czemu Anwil prowadził w pewnym 68:45. I wtedy właśnie Polski Cukier rozpoczął swoją pogoń. Trzy "trójki" trafił Michael Umeh, czwartą dołożył Robert Lowery i nadzieje na odwrócenie losów meczu odżyły. Goście nie pozwolili jednak zbliżyć się na mniej, niż pięć "oczek" i dowiozły do końca bardzo ważną i prestiżową wygraną.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 80:89