Arka zatopiona! Polski Cukier Toruń górą w meczu na szczycie!

06 stycznia 2019

Polski Cukier Toruń pokonał Arkę Gdynia w niedzielnym hicie XIV kolejki Energa Basket Ligi. Twarde Pierniki mają na rozkładzie już całą czołówkę Energa Basket Ligi. Po pokonaniu Stelmetu Enei Zielona Góra, Anwilu Włocławek i BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, w niedzielne popołudnie podopieczni trenera Dejana Mihevca nie dali żadnych szans Arce Gdynia. Twarde Pierniki zagrały doskonałe zawody w ataku, trafiły 15 trójek i zanotowały 32 asysty. Od początku meczu skuteczniejsi byli gospodarze, którzy po trójkach Roba Lowery’ego i Karola Gruszeckiego prowadzili 12:5. Arka szybko doprowadziła do remisu, bo skuteczny był przede wszystkim James Florence. Dobrą zmianę dał jednak Bartosz Diduszko i głównie dzięki niemu po 10 minutach Polski Cukier prowadził 28:21. W drugiej kwarcie gdynianie powoli odrabiali straty. Po dwóch trafieniach Adama Łapety i trójce Josha Bostica prowadzili  już nawet dwoma punktami. Ostatecznie Cheikh Mbodj celnym rzutem ustalił wynik po pierwszej połowie na 45:42.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier przede wszystkich chciał zbudować swoją przewagę i to się udało. Michael Umeh grał rewelacyjne zawody, jego zabójcze rzuty z dystansu pozwoliły gospodarzom na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Polski Cukier odjechał na 10 punktów, a w końcówce tej części spotkania popisali się jeszcze serią 6:0 i po 30 minutach było już 72:56. W kolejnej kwarcie przewaga torunian wzrosła nawet do 21 punktów po trójce Karola Gruszeckiego. Tak wielkich strat Arka nie była już w stanie odrobić. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył 96:73 i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Michael Umeh z 19 punktami, 3 zbiórkami i 6 asystami. Bartosz Diduszko i Robert Lowery dołożyli po 15 punktów, Aaron Cel 13, Karol Gruszecki 12, a Cheikh Mbodj 11.

Polski Cukier Toruń - Arka Gdynia 96:73