Wojna nerwów ze szczęśliwym zakończeniem!

23 grudnia 2018

Przed przedświątecznym spotkaniem z rewelacją rozgrywek ze Starogardu Gdańskiego, koszykarze Polskiego Cukru przestrzegali przed hurraoptymizmem i lekceważeniem przeciwnika, doceniając grę i postawę drużyny trenera Artura Gronka. Tak też było w sobotę wieczorem w Arenie Toruń. Zgromadzeni kibice obserwowali ekscytujące widowisko, w którym ostatecznie Polski Cukier pokonał Polpharmę Stargard Gdański i zgodnie z zapowiedziami to był mocno ofensywny bój, pełen zwrotów akcji i efektownych zagrań.

Po zaciętym i wyrównanym początku spotkania, Polski Cukier zaczął zdobywać przewagę w tym meczu - głównie dzięki Karolowi Gruszeckiemu i Robertowi Lowery’emu. W ekipie gości odpowiadał skutecznymi rzutami filigranowy Justin Bibbins, dzięki czemu Polpharma cały czas była w grze. Goście pod koniec pierwszej kwarty doprowadzali do remisu, a po trójce Filipa Struskiego wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Dzięki akcji Tre Busseya po 10 minutach było 25:20 dla gości. Zespół trenera Artura Gronka przez kilka minut drugiej kwarty utrzymywał przewagę, ale po trójce Michaela Umeha sytuacja znów była lepsza dla gospodarzy. Torunianie przejmowali powoli inicjatywę, grali szybciej w ataku, mocniej w obronie, skuteczny na deskach i obwodzie był Aaron Cel, a ważne akcje kończyli Krzysztof Sulima, Tomasz Śnieg i Robert Lowery. Po dobrej drugiej kwarcie Twarde Pierniki schodziły do szatni prowadząc 50:44.

Chwilę po przerwie dzięki rzutom wolnym Cheikha Mbodja przewaga ekipy trenera Dejana Mihevca wynosiła już dziewięć punktów, ale goście ze Starogardu Gdańskiego nie odpuszczali i ciągle byli bardzo blisko. Pomagały w tym chaotyczny fragment gry na parkiecie zakończony przewinieniami technicznymi gospodarzy oraz celne rzuty Justina Bibbinsa i Tre Busseya. Ponownie do remisu rzutem wolnym doprowadził Kacper Młynarski, ale po kolejnej trójce Michaela Umeha po 30 minutach było 75:72 dla Polskiego Cukru. W czwartej kwarcie Polpharma wychodziła na prowadzenie po trafieniach Filipa Struskiego i Bretta Prahla. Starogardzianie nie radzili sobie jednak z Cheikhem Mbodjem, który w polu trzech sekund był nie do zatrzymania. Dodatkowo w końcówce znów skuteczni byli Michael Umeh i Robert Lowery, dzięki czemu ekipa z Torunia zwyciężyła 96:87. Najskuteczniejszym koszykarzem gospodarzy był Cheikh Mbodj z 23 punktami i 11 zbiórkami, Aaron Cel dołożył 15 "oczek", 12 zbiórek i 7 asyst. Justin Bibbins zdobył dla gospodarzy 22 punkty, 6 zbiórek i 9 asyst. Najbliższe spotkanie koszykarze Polskiego Cukru Toruń rozegrają 29 grudnia w Lublinie z miejscowym Startem.

Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 96:87