Pierwsze derbowe rozdanie dla Włocławka

15 stycznia 2017

Pierwsze w tym sezonie Derby Województwa Kujawko-Pomorskiego były niezwykłym wydarzeniem dla kibiców w regionie. Lider Polskiej Ligi Koszykówki – Polski Cukier Toruń, pojechał na gorący teren do Włocławka gdzie przy komplecie widzów w Hali Mistrzów doszło do pełnej emocji rywalizacji na parkiecie.

Spotkanie od trójek rozpoczęli Paweł Leończyk i Łukasz Wiśniewski, ale później mecz nie był już tak ofensywny. W ekipie gospodarzy nieźle spisywał się Tyler Haws, chociaż to nie wystarczało do zbudowania bezpiecznej przewagi. Na to starał się odpowiadać Kyle Weaver. Trafienie Josipa Sobina dało Anwilowi prowadzenie 14:13 po 10 minutach rywalizacji. Druga kwarta długo była wyrównana, ale włocławianie po serii 8:0 i trafieniu Toneya McCraya mieli już przewagę dziewięciu punktów. Późniejsza trójka Jamesa Washingtona dawała wynik 43:31 dla gospodarzy. Polski Cukier ciągle był jeszcze w grze. Do końca pierwszej połowy tę różnicę – do siedmiu punktów – zmniejszył m.in. Jure Skifić.

73-91 (2)

W trzeciej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego starał się jeszcze bardziej zbliżać do rywali, ale oni na to nie pozwalali i dzięki trójkom Kamila Łączyńskiego oraz Tylera Hawsa kontrolowali sytuację na parkiecie. Anwil w pewnym momencie osiągnął nawet 15 punktów przewagi, ale nadzieję rzutem z dystansu gościom dawał jeszcze Jure Skifić. Chorwat swoimi rzutami zaskakiwał także w kolejnej kwarcie, choć to ciągle było za mało na rozpędzoną ekipę trenera Igora Milicicia. W pewnym momencie po trafieniu Maksyma Sandula torunianie zbliżyli się jeszcze na dziewięć punktów, ale na więcej już nie było ich tego dnia stać. Niezwykle ważne trójki trafiał Michał Chyliński i to głównie dzięki niemu włocławianie znowu uciekali na bezpieczną przewagę. Ostatecznie Anwil zwyciężył 91:73.

Michał Chyliński rzucił w tym meczu aż siedem trójek i tym samym zanotował na swoim koncie 24 punkty. 14 punktów i sześć zbiórek dołożył Toney McCray. W ekipie z Torunia na wyróżnienie zasłużył Kyle Weaver z 20 punktami i sześcioma zbiórkami.mi i sześcioma zbiórkami.