Pierwsze zwycięstwo w sezonie! Polski Cukier pokonuje Trefla w Ergo Arenie!

07 października 2018

Niezwykle emocjonujące spotkanie na inauguracje sezonu w Energa Basket Lidze obserwowali w niedzielny wieczór kibice w Ergo Arenie! Trefl do końca walczył o niespodziankę, ale ostatecznie to Polski Cukier zwyciężył 76:72 odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Torunianie od pierwszych minut ruszyli do ataku. Widać było, że rytm meczowy w którym znajduje się ekipa z Torunia sprzyja w ich grze. Polski Cukier po trafieniach Karola Gruszeckiego i Aarona Cela uciekał w pierwszych minutach na sześć punktów. W kolejnych częściach pierwszej połowy coraz lepiej w zespole gospodarzy zaczęli sobie jednak radzić Vernon Taylor oraz Paweł Leończyk. Dzięki rzutowi tego ostatniego Trefl w samej końcówce pierwszej kwarty doprowadził do remisu po 20. Na początku drugiej kwarty zespół trenera Dejana Mihevca zanotował serię 11:0 i ponownie odskoczył na bezpieczną przewagę. Bardzo efektywne momenty na boisku notował Przemysław Karnowski. To dzięki niermu i  Karolowi Gruszeckiemu Polski Cukier kontrolował sytuację na boisku. Po pierwszej połowie zespół z Torunia wygrywał 43:34.

Trefl nie zamierzał się jednak poddawać - coraz lepiej grał Łukasz Kolenda, a swoje punkty konsekwentnie dokładali Paweł Leończyk i Vernon Taylor. Dzięki ich postawie sopocianie byli blisko, nawet wtedy, gdy seryjnie punktował Aaron Cel. Po akcji byłego zawodnika Polskiego Cukru - Damiana Jeszkego to zespół trenera Marcina Klozińskiego prowadził 58:57. W ostatniej kwarcie gospodarze walczyli "kosz za kosz", ale bardzo ważne rzuty trafiali ponownie Karnowski i Tomasz Śnieg. Dzięki zespołowej obronie Polski Cukier budował swoje stopniowo prowadzenie. Torunianie wygrali 76:72, odnosząc pierwsze (bardzo ważne) zwycięswto w sezonie. W zepole z Torunia wyróżnił się Aaron Cel, który zanotował 17 punktów i 10 zbiórek. Nieźle spisał się Przemysław Karnowski zdobywając 12 puntków w nieco ponad 10 minut na boisku. 13 punktów i 6 zbiórek dodał do tego Tomasz Śnieg.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 72:76