Gramy o wszystko! Polski Cukier Toruń przed decydującym starciem o awans do Ligi Mistrzów!

04 października 2018

Już dziś, chwilę po godzinie 20.00 w bawarskim Bayreuth koszykarze Polskiego Cukru Toruń staną przed wielką szansą awansu do fazy grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu z niemieckim Medi Bayreuth w Arenie Toruń padł remis 73:73. Twarde Pierniki od połowy września zaliczają prawdziwy maraton spotkań na arenie międzynarodowej. Przed nami już tylko jeden krok do upragnionego celu jakim jest awans do Basketball Champions League. Ostatnią przeszkodą jest jednak jeden z najsilniejszych możliwych rywali, czyli ćwierćfinalista poprzednich rozgrywek. Zwycięstwo na wyjeździe z drużyną z Bawarii oznaczać będzie upragniony awans!

Po remisie w Toruniu, rywalizacja rozpoczyna się niejako od początku. Po tym, co zobaczyliśmy w pierwszym meczu, awans jest jak najbardziej w zasięgu naszej drużyny. Drużyna z Bawarii prezentowała solidny, fizyczny basket, ale to Polski Cukier dominował przez większość spotkania i przy odrobinie szczęścia oraz lepszej koncentracji w ostatnich minutach, mógł pierwsze spotkanie wygrać przynajmniej kilkoma punktami. W pierwszym spotkaniu bardzo dobrze zagrał Karol Gruszecki, który zanotował 17 punktów, 6 zbiórek i 3 przechwyty. Klasę potwierdził Rob Lowery autor 13 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst. Ponownie w składzie Polskiego Cukru powinien też pojawić się środkowy Przemysław Karnowski.

Niestety, ze spotkania w Bayreuth nie będzie realizowana żadna transmisja. Statystyki na żywo będzie można śledzić TUTAJ oraz na naszym Instagramie w funkcji Stories TUTAJ