Zapomniane hasło

Rejestracja

Polski Cukier Toruń w drugiej rundzie eliminacji Basketball Champions League

23 września 2018

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń w dwumeczu okazali się lepsi (160:151) od Tsmoków Mińsk i awansowali do drugiej rundy koszykarskiej Ligi Mistrzów! W najbliższy wtorek o godzinie 18.45 rywalem podopiecznych Dejana Mihevca w Arenie Toruń będzie Movistar Estudiantes Madryt! Początek sobotniego spotkania należał do gospodarzy, którzy zgodnie z przewidywaniami od samego początku rzucili się do ataku. Polski Cukier jednak nie oddawał pola rywalom. Nieźle spisywali się Robert Lowery oraz Aaron Cel, którzy trzymali grę w ataku naszej drużyny. Tsmoki jednak napierały coraz mocniej. W drugiej kwarcie gospodarze prowadzili już 43:31. Polski Cukier jednak zdołał wrócić do gry dzięki skutecznym akcjom Tomasza Śniega i Krzysztofa Sulimy.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Tsmoki ponownie wyrobiły sobie kilkunastu punktową przewagę. Polski Cukier zdołał jednak znów zmniejszyć straty do ośmiu oczek, ale na kluczową czwartą kwartę Tsmoki wychodziły prowadząc aż 71:55. Gracze z Mińska mieli już nawet 18 punktów przewagi, jednak wtedy ważny przechwyt zaliczył Robert Lowery, który dołożył jeszcze bardzo ważną "trójkę". Gospodarze nie poddawali się i walczyli do samego końca, ale gracze Polskiego Cukru grali cierpliwie, wymuszali przewinienia i trafiali kluczowe rzuty z linii rzutów wolnych. Porażka różnicą 17 "oczek" okazała się ostatecznie wielką wygraną torunian. Liderem drużyny był Robert Lowery, który tym razem wziął ciężar gry na swoje barki. Toruński rozgrywający zdobył 24 punkty trafiając 8 z 15 rzutów z gry. Dołożył do tego 4 asysty i 3 przechwyty. Aaron Cel i Tomasz Śnieg rzucili po 10 punktów. Przed drużyną z Torunia kolejny bardzo ważny dwumecz. Tym razem rywalem naszej drużyny w walce o awans do 3 rundy eliminacji Basketball Champions League będzie Movistar Estudiantes Madryt.

BC Tsmoki Mińsk - Polski Cukier Toruń 90:73
kwarty: 21:18, 28:23, 22:14, 19:18
Tsmoki Mińsk: Darrin Govens 21, Zisis Sarikopoulos 17, D.J. Shelton 14, Stefan Moody 9, Vitali Liutych 8, Aliaksandr Kudrautsau 7, Aliaksei Trastsinetski 7, Kiryl Sitnik 5, Mikita Meshcharakou 2, Aliaksandr Semaniuk 0, Dzmitry Paliashchuk 0.
Polski Cukier: Robert Lowery 24, Aaron Cel 10, Tomasz Śnieg 10, Cheikh Mbodj 6, Karol Gruszecki 6, Krzysztof Sulima 6, Łukasz Wiśniewski 6, Bartosz Diduszko 5, Aleksander Perka 0, Mikołaj Ratajczak 0, Ignacy Grochowski 0.