Pierniki lubią brąz!

30 maja 2018

Polski Cukier Toruń kończy sezon 2017/2018 Energa Basket Ligi z brązowymi medalami. We wtorkowym spotkaniu Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał 87:83, ale w dwumeczu to torunianie byli lepsi o 18 punktów. Wtorkowe zakończenie sezonu było wielkim świętem koszykówki w Toruniu. Wyjątkowa oprawa oraz świadomość celu działała wyjątkowo mobilizująco na publiczność i zawodników na parkiecie. Trafienia Łukasza Wiśniewskiego i Karola Gruszeckiego na początku meczu stawiały w nieco lepszej sytuacji gospodarzy. Straty wśród gości odrabiali Łukasz Koszarek i bardzo aktywny w pierwszej połowie Vladimir Dragicević, jednak dzięki akcji Tomasza Śniega po pierwszych 10 minutach było 23:20 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie Stelmet Enea wychodził nawet na prowadzenie, a sporo w ataku dawał Adam Hrycaniuk. Sytuację ponownie odwracał niezwykle skuteczny Karol Gruszecki, a swoje "pięć groszy" dorzucił Glenn Cosey. Po pierwszej połowie ekipa trenera Dejana Mihevca wygrywała 43:39.

Zielonogórzanie w trzeciej kwarcie walczyli ciągle o lepszy wynik, ale nawet doprowadzenie do remisu nie dawało niczego w kontekście dwumeczu. Po trójkach Łukasza Koszarka i Edo Muricia drużyna prowadzona wyjątkowo przez Andrzeja Adamka zdobyła nawet pięć punktów przewagi. Polski Cukier nie zamierzał oddawać zwycięstwa. Dzięki akcjom Newbilla i Coseya po 30 minutach było 66:63. Czwarta część meczu ponownie była bardzo niezwykle wyrównana. Trafienia Martynasa Geceviciusa dawały nieznaczną przewagę gościom. Ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli 87:83, ale z brązowych medali dzięki wysokiej wygranej w pierwszym meczu cieszyli się zawodnicy Polskiego Cukru Toruń. Najlepszym strzelcem spotkania był Karol Gruszecki który rzucił 18 punktów dla gospodarzy. Po 16 punktów dla zespołu gości zdobyli Vladimir Dragicević, Przemysław Zamojski i Martynas Gecevicius.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:87
Pierwszy mecz: 95:117 dla Polskiego Cukru
kwarty: 23:21, 20:18, 23:24, 17:24
Polski Cukier: Karol Gruszecki 18, Glenn Cosey 15, Cheikh Mbodj 13, DJ Newbill 9, Łukasz Wiśniewski 9, Aaron Cel 5, Damian Jeszke 5, Krzysztof Sulima 4, Bartosz Diduszko 3, Tomasz Śnieg 2, Aleks Perka 0, Paweł Krefft 0.
Stelmet Enea: Vladimir Dragicević 16, Martynas Gecevicius 16, Przemysław Zamojski 16, Adam Hrycaniuk 13, Łukasz Koszarek 12, Boris Savović 8, Filip Matczak 3, Edo Murić 3, Alex Hernandez 0.

Ciekawostka:
To drugi medal dla zespołu z Torunia w ostatnich dwóch sezonach. W poprzednim Polski Cukier sięgnął po srebro, a w tym sezonie do puli osiągnięć dokłada jeszcze zdobycie Pucharu Polski.

Statystyka:
Stelmet Enea zdobył w tym meczu 19 punktów po stratach rywala. Dla porównania Polski Cukier tylko siedem.