Trzeci krok! Demonstracja siły!

03 maja 2018

Polski Cukier był bardzo skuteczny z dystansu i wygrał trzeci mecz play-off z MKS Dąbrowa Górnicza 84:69. Tym samym torunianie awansowali do półfinału Energa Basket Ligi! Seria z BM Slam Stalą rozpocznie się w czwartek 10 maja. Ekipa trenera Dejana Mihevca rozpoczęła to spotkanie od serii 7:0, a świetny był Karol Gruszecki. Polski Cukier trafił pięć pierwszych rzutów z dystansu, a to pozwoliło im prowadzić nawet 10 punktami. Dzięki akcji Glenna Coseya po 10 minutach było aż 26:13 dla gości. W drugiej kwarcie z dystansu trafiał też Aaron Cel i Łukasz Wiśniewski, a przewaga torunian wzrosła do 16 punktów. Aaron Broussard, D.J. Shelton i Jovan Novak starali się zmniejszać te straty, ale ich rzuty w tym momencie nie zagrażały wicemistrzom Polski. Drugą odsłonę trzeciego spotkania ćwierćfinałowego zakończył Aaron Cel...

- który idealnie obsłużony przez Glenna Coseya powiększył przewagę Polskiego Cukru do 14 punktów. Po pierwszej połowie było 49:35 i kibice w Toruniu powoli zacierali już ręcę na myśl o Półfinale, w którym czekała już BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

W trzeciej kwarcie po trójce Piotra Pamuły gospodarze zbliżyli się na dziewięć punktów, ale niesamowitą serią 12:0 odpowiedzieli na to rywale z Torunia. Dzięki trafieniu z dystansu Łukasza Wiśniewskiego po 30 minutach było już 68:44. Czwarta kwarta rozpoczęła się od… serii MKS - tym razem aż 13:0! To jednak nie zrobiło wrażenia na gościach, którzy ciągle kontrolowali wydarzenia na boisku. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 84:69 i zapewnił sobie grę w półfinale Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem drużyny z Torunia był Karol Gruszecki który zanotował 20 punktów i 5 zbiórek. D.J. Shelton w zespole gospodarzy zapisał na swoim koncie 21 punktów i 13 zbiórek.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 69:84
kwarty:
13:26, 22:23, 9:19, 25:16
MKS: D.J. Shelton 21 (13 zb), Aaron Broussard 12, Maciej Kucharek 12, Bartłomiej Wołoszyn 10, Jovan Novak 7, Piotr Pamuła 3, Michał Gabiński 2, Witalij Kowalenko 2, Jarosław Trojan 0, Patryk Wieczorek 0.
Polski Cukier: Karol Gruszecki 20, Glenn Cosey 16, Aaron Cel 13, Łukasz Wiśniewski 10, D.J. Newbill 6, Cheikh Mbodj 6, Krzysztof Sulima 4, Aleksander Perka 3, Tomasz Śnieg 2, Bartosz Diduszko 0, Damian Jeszke 0.

Statystyka:
- Torunianie zanotowali w tym spotkaniu aż 10 przechwytów. Dla porównania - rywale tylko trzy.
Polski Cukier trafił w tym meczu 15 trójek - to najlepszy rezultat tej drużyny w obecnym sezonie. Wcześniej 14 rzucił w wyjazdowym meczu z Polpharmą Starogard Gdański.