Zapomniane hasło

Rejestracja

Pierwszy krok do przodu!

28 kwietnia 2018

Udany początek Play-Off 2018  w wykonaniu Polskiego Cukru. Zespół z Torunia wygrał na inaugurację rywalizacji z MKS Dąbrowa Górnicza 83:72. Mecz numer 2 w tej parze już w niedzielę o godzinie 12.40. Transmisja w Polsacie Sport. W pierwszych minutach piątkowego meczu to MKS był stroną przeważającą - głównie dzięki D.J. Sheltonowi i Aaronowi Broussardowi prowadził nawet 11:4. Polski Cukier krok po kroku odrabiał straty. W końcówce kwarty zanotował serię 9:0 i po trójce Bartosza Diduszki prowadził na zakończenie pierwszej kwarty 23:19. Na początku drugiej części meczu dzięki trafieniu Jovana Novaka goście doprowadzili do remisu. Torunianie odpowiedzieli na to… kolejną serią 9:0! Co ciekawe - wszystkie akcje kończył w tym fragmencie Glenn Cosey. Później z dystansu trafiali jeszcze Aleksander Perka, Bartosz Diduszko oraz Aaron Cel i po pierwszej połowie było 48:37.

Trzecią kwartę ekipa trenera Dejana Mihevca rozpoczęła od siedmiu punktów z rzędu, dzięki czemu nadal budowała swoją przewagę. Co prawda później straty lekko zmniejszali Bartłomiej Wołoszyn i Maciej Kucharek, ale to ciągle było za mało na drużynę z Torunia. Po rzutach wolnych D.J. Newbilla Polski Cukier wygrywał po 30 minutach 71:60. W czwartej kwarcie MKS naciskał. Drużyna z Dąbrowy Górniczej zbliżyła się jeszcze na pięć punktów po trafieniach D.J. Sheltona, ale później na linii rzutów wolnych skutecznie byli Cheikh Mbodj i Aaron Cel. Polski Cukier kontrolował już sytuację do zakończenia spotkania i ostatecznie zwyciężył 83:72! Najlepszym strzelcem w drużynie z Torunia był Glenn Cosey który zdobył dla gospodarzy 20 punktów i rozdał 7 asyst. D.J. Shelton zanotował dla drużyny gości 15 punktów i 7 zbiórek.
Stan rywalizacji: 1-0 dla Polskiego Cukru

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 83:72
kwarty: 23:19, 25:18, 23:23, 12:12)
Polski Cukier: Glenn Cosey 20, Aaron Cel 13 (10 zb), Cheikh Mbodj 10, Krzysztof Sulima 9, Łukasz Wiśniewski 8, D.J. Newbill 8, Bartosz Diduszko 5, Karol Gruszecki 5, Aleksander Perka 5, Damian Jeszke 0, Tomasz Śnieg 0, Paweł Krefft 0.
MKS: D.J. Shelton 15, Aaron Broussard 12, Bartłomiej Wołoszyn 11, Witalij Kowalenko 9, Maciej Kucharek 9, Jovan Novak 7, Michał Gabiński 6, Piotr Pamuła 3, Jarosław Trojan 0, Patryk Wieczorek 0.

Ciekawostka:
- Krzysztof Sulima nie grał w ostatnich meczach sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi z powodu kontuzji. Wrócił jednak na fazę play-off i w pierwszym spotkaniu tej serii rzucił 9 punktów.
Szkoleniowiec Polskiego Cukru Toruń - Dejan Mihevc został wybrany przez swoich kolegów po fachu "Trenerem Sezonu 2017/2018"! Trenerzy klubów Energa Basket Ligi wybrali również najlepszą piątkę sezonu zasadniczego. Wśród wyróżnionych znalazł się Aaron Cel. Nagrody wręczył Prezes PLK S.A. Pan Radosław Piesiewicz.

Statystyka:
- Polski Cukier zdobył w tym meczu 14 punktów w akcjach bezpośrednio po stratach rywali.
- Zawodnicy z Torunia zanotowali na swoim koncie 23 asysty.
- MKS wygrał walkę na tablicach zbierając łącznie 34 piłki (do 25 Polskiego Cukru)