Polski Cukier górą w meczu na szczycie!

23 kwietnia 2018

W niedzielne popołudnie Polski Cukier Toruń pokonał Stelmet Eneę BC Zielona Góra 83:74 w meczu decydującym o trzecim miejscu po rundzie zasadniczej Energa Basket Ligi. Ostatnie spotkanie rundy pomiędzy mistrzem i wicemistrzem Polski decydowało o układzie sił przed rundą Play-Off 2018. Lepiej w ten mecz weszli Mistrzowie, którzy po pierwszych minutach i trafieniach Borisa Savovicia, Łukasza Koszarka i Filipa Matczaka prowadzili już 9:0. Dopiero po pięciu minutach niemoc strzelecką gospodarzy przerwał Glenn Cosey, a nieco później gospodarze zbliżyli się nawet na dwa punkty. Dzięki walecznemu Mokrosowi i skutecznemu Hrycaniukowi Stelmet Enea prowadził po pierwszych 10 minutach 22:14. W drugiej kwarcie zielonogórzanie dalej uciekali gospodarzom - po trafieniach Borisa Savovicia nawet na 19 punktów! Podopieczni Dejana Miheva nie za bardzo mieli pomysł na to, jak odrabiać te straty, ale dzięki zespołowej i zaangażowanej grze w obronie oraz trójce D.J. Newbilla w ostatniej sekundzie pierwszej połowy...

...zmniejszyli straty do stanu 33:47. W tej chwili Polski Cukier Toruń kończył rundę zasadniczą na czwartym miejscu i zakładając wynik meczu w Radomiu, gdzie miejscowa Rosa grała z Asseco Gdynia, to Twarde Pierniki rozpoczynałyby rundę Play-Off właśnie (najprawdopodobniej) od rywalizacji z podopiecznymi trenera Kamińskiego.

Trójki Bartosza Diduszki i Aarona Cela zmniejszyły trochę nieco stratę zespółu trenera Dejana Mihevca na początku trzeciej kwarty. Później ważne rzuty trafiali niezwykle skuteczny Damian Jeszke i Glenn Cosey, a to dawało już wynik w okolicach remisu! Po 30 minutach torunianie przegrywali już tylko jednym punktem i zapowiadały się olbrzymie emocje w końcówce. W czwartej kwarcie po dobrym początku gospodarze wychodzili już na czteropunktowe prowadzenie (po trójce Karola Gruszeckiego). W końcówce meczu ważny rzut z dystansu trafił również Aaron Cel i to sprawiło, że Arena Toruń eksplodowała w szale radości.

Najlepszym strzelcem Polskiego Cukru Toruń był Aaron Cel który zdobył 19 punktów, 9 zbiórek i 4 asysty dla gospodarzy. Vladimir Dragicević zanotował 17 punktów i 8 zbiórek dla zespołu gości. Tym samym zespół z Torunia zajął trzecie miejsce po sezonie zasadniczym, a Stelmet Enea czwarte. Ostatecznie rywalem Polskiego Cukru Toruń w pierwszej rundzie Play-Off 2018 będzie MKS Dąbrowa Górnicza z trenerem Jackiem Winnickim na czele!

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:74
kwarty: 14:22, 19:25, 22:9, 28:18
Polski Cukier: Aaron Cel 19, Damian Jeszke 15, Cheikh Mbodj 11, Glenn Cosey 11, Bartosz Diduszko 10, DJ Newbill 9, Łukasz Wiśniewski 3, Karol Gruszecki 3, Tomasz Śnieg 2, Aleksander Perka 0.
Stelmet Enea: Vladimir Dragicević 17, James Florence 16, Boris Savović 10, Edo Murić 8, Łukasz Koszarek 7, Filip Matczak 6, Przemysław Zamojski 5, Adam Hrycaniuk 4, Jarosław Mokros 1, Martynas Gecevicius 0.

Ciekawostka:
- Karol Gruszecki i Aaron Cel w przeszłości występowali w drużynie z Zielonej Góry. W meczu przeciwko swojej byłej drużynie rzucili łącznie 22 punkty.