Ważne zwycięstwo z gdyńskim Asseco!

08 kwietnia 2018

Niedzielne spotkanie w gdyńskiej Arenie miało szalenie istotne znaczenie dla układu tabeli w Energa Basket Lidze. Asseco wciąż w grze o pierwszą ósemkę zapowiadało zażarty bój z Polskim Cukrem Toruń o każdą piłkę. Dodatkowej motywacji koszykarzom obu drużyn dodawały kamery telewizyjne które transmitowały spotkanie z Gdyni. Początek meczu był więc (jak można było się domyślić) bardzo wyrównany, a obie ekipy zdobywały punkty głównie z dystansu. Po trójce Glenna Coseya goście z Torunia mieli już sześć punktów przewagi. Asseco odrabiało straty przede wszystkim rzutami wolnymi, ale Polski Cukier nie pozwalał na zbyt wiele dzięki dobrej zespołowej obronie. Torunianie po 10 minutach wygrywali 21:16. Zaraz na początku drugiej kwarty ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza odrobiła straty i wyszła nawet na nieznaczne prowadzenie. Późniejszy fragment gry zdominował świetny w tym meczu Przemysław Żołnierewicz, ale dzięki trafieniu D.J. Newbilla to Twarde Pierniki po pierwszej połowie zachowały dwa punkty przewagi.

Trzecią kwartę Polski Cukier rozpoczął od świetnej serii 11:0 w ataku, gospodarze przez blisko pięć minut nie potrafili zdobyć punktów. To pozwalało ekipie trenera Dejana Mihevca objąć kontrolę nad tym meczem. W pewnym momencie Polski Cukier miała nawet 15 punktów przewagi. Asseco potrafiło jeszcze nieco zmniejszyć straty, ale po 30 minutach było 60:53 dla zespołu z Torunia. W czwartej kwarcie goście znowu odskakiwali na bezpieczną przewagę, po dobitce Cheikha Mbodja znowu prowadzili 15 punktami. Tego już gdynianie nie byli w stanie odrobić. Ostatecznie torunianie zwyciężyli 87:69. Najlepszym strzelcem tego spotkania był Cheikh Mbodj który zdobył dla Polskiego Cukru 19 punktów i 10 zbiórek. Przemysław Żołnierewicz w barwach Asseco zanatował 16 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty. Zwycięstwo w Gdyni przypieczętowało ostatnie spotkanie wyjazdowe w rundzie zasadniczej. To 21 wygrana podopiecznych trenera Dejana Mihevca w tym sezonie!

Asseco Gdynia - Polski Cukier Toruń 69:87
kwarty:
 16:21, 21:18, 16:21, 16:27
Asseco Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 16, Marcel Ponitka 10, Krzysztof Szubarga 10, Dariusz Wyka 8, Jakub Garbacz 7, Mikołaj Witliński 6, Filip Put 6, Piotr Szczotka 6, Bartosz Jankowski 0, Karol Kamiński 0
Polski Cukier: Cheikh Mbodj 19, Karol Gruszecki 16, Glenn Cosey 12, Łukasz Wiśniewski 12, D.J. Newbill 9, Aaron Cel 7, Bartosz Diduszko 5, Krzysztof Sulima 5, Paweł Krefft 2, Aleksander Perka 0, Tomasz Śnieg 0, Damian Jeszke 0

Ciekawostka:
- Asseco trafiło tylko cztery trójki. Ich średnia w tym elemencie przed tym meczem to 10,5.
Bardzo ważne były punkty z szybkiego ataku - Polski Cukier zanotował ich 19, natomiast Asseco tylko 8.