Przerwana seria Polskiego Cukru...

15 marca 2018

W środowy wieczór kibice zgromadzeni w Arenie Toruń, byli świadkami niezwykle wyrównanego pojedynku. Początek spotkania należał do gospodarzy, skutecznie grali Aaron Cel oraz Cheikh Mbodj, a bardzo dobrze w mecz wszedł Tomasz Śnieg. W zespole gości wyróżniał się świeżo pozyskany A.J English, ale po dość ospałym początku w wykonaniu Radomian po pierwszej odsłonie 23-15 prowadziły Twarde Pierniki. Drugą kwartę celnym rzutem za 3 pkt rozpoczął A.J English, a dwa celne rzuty Daniela Szymkiewicza delikatnie podłamały, bardzo walecznych w tym spotkaniu zawodników trenera Dejana Mihevca. Na domiar złego, już w 15 minucie spotkania trzecie przewinienie otrzymał bardzo aktywny tego dnia Cheikh Mbodj i niestety musiał udać się na ławkę. Zawodnicy z Radomia dobrze wykorzystali brak Senegalczyka w strefie podkoszowej i to oni schodzili do szatni prowadząc 41-32.

Po przerwie rozpoczęła się pogoń gospodarzy. Piąty bieg włączył Glenn Cosey a dzielnie wspierał go Krzysztof Sulima . Radomianie za sprawą świetnie grającego Michała Sokołowskiego oraz po przebudzeniu Patrica Audy dzielnie się bronili i przed ostatnią odsłoną prowadzili 59-55. Czwartą kwartę celnym rzutem otworzył Glenn Cosey, tym samym odpowiedział Michał Sokołowski, a emocje w hali sięgały zenitu. Po celnej trójce Bartosza Diduszki oraz trafieniu Aleksandra Perki za dwa 68-64 prowadzili gospodarze! Trener Wojciech Kamiński poprosił o czas po którym jego zawodnicy wyszli na parkiet wyraźnie podbudowani. Kapitalnie grał Patrik Auda,reprezentant Czech wspólnie z Michałem Sokołowskim wyprowadzili Rosę na prowadzenie,którego nie dali sobie wyrwać do końca spotkania .Po trzymającym do ostatnich sekund w napięciu pojedynku, oraz wielkiej walce do końca ostatecznie to ekipa z Radomia triumfuje 78-72 przerywając jednocześnie wspaniałą serię 10 zwycięstw z rzędu we własnej hali przez Polski Cukier Toruń. Zawodnikom dziękujemy za walkę do ostatniego gwizdka, a kibicom za wspaniały i żywiołowy doping!

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 72:78
kwarty: 23:15, 11:26, 21:18, 17:19
Polski Cukier: Glenn Cosey 16, Aaron Cel 13, Cheikh Mbodj 9, Krzysztof Sulima 9, Aleksander Perka 7, Karol Gruszecki 5, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 4, Łukasz Wiśniewski 4.
Rosa Radom: Patrik Auda 19, Michał Sokołowski 18, A.J. English 15, Daniel Szymkiewicz 8, Ryan Harrow 7, Igor Zajcew 5, Michael Fraser 4, Filip Zegzuła 2, Marcin Piechowicz 0, Szymon Szymański 0.