Misja wykonana! Pełna dominacja w Krośnie

27 stycznia 2018

W jedynym piątkowym spotkaniu Energa Basket Ligi, koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 76:91. To czwarte zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Dejana Mihevca, którzy aktualnie z bilansem czternastu zwycięstw i pięciu porażek zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. W piątek w hali MOSiR w Krośnie, lepiej w ten mecz weszli jednak gospodarze, którzy po trafieniu Jayvaughna Pinkstona prowadzili 5:0. Polski Cukier zareagował na to bardzo szybko i po trójce Łukasza Wiśniewskiego wyrównał stan rywalizacji. Torunianie byli w tym dniu bardzo skuteczni - dzięki zagraniom bezbłędnego Cheikha Mbodja mieli już pięć punktów przewagi. Ostatecznie ekipa trenera Mihevca po pierwszych 10 minutach i trafieniu Bartosza Diduszki prowadziła 29:16. W drugiej kwarcie goście przede wszystkim starali się kontrolować sytuację i wydarzenia na parkiecie. Straty w pewnym momencie zmniejszał były zawodnik Polskiego Cukru - Marcin Sroka, ale po trójce mniej widocznego w ataku Glenna Coseya, skuteczne Twarde Pierniki prowadziły już 18 punktami. Ostatecznie po pierwszej połowie Polski Cukier Toruń dominował na parkiecie prowadząc do przerwy 48:36.

Na początku trzeciej kwarty goście ponownie powiększali swoją przewagę - po akcji wykończonej przez Karola Gruszeckiego wynosiła ona już 20 punktów. Miasto Szkła miało spore problemy z organizacją gry w ataku, a punkty dla gospodarzy długo notowali tylko zawodnicy podkoszowi - Alexis i Pinkston. Dzięki trójce Tomasza Śniega (pierwsze takie trafienie w tym sezonie!) w ostatniej sekundzie III kwarty torunianie prowadzili po 30 minutach 70:50. Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła - gospodarze nie zanotowali mocnego ofensywnego zrywu. Aktywny był co prawda Jakov Mustapić, ale to było zdecydowanie za mało na dobrze dysponowaną ekipę trenera Dejana Mihevca. Ostatecznie Polski Cukier Toruń zwyciężył w Krośnie 91:76. Najlepszym graczem naszej drużyny był Cheikh Mbodj który zanotował 20 punktów (100%) i 7 zbiórek, Łukasz Wiśniewski dorzucił 15 punktów, rozdał do tego 9 asyst i miał na swoim koncie 3 zbiórki i 3 przechwyty. 21 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst dla Miasta Szkła Krosno zdobył Jayvaughn Pinkston.

Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 76:91
kwarty: 16:29, 20:19, 14:22, 26:21
Miasto Szkła: Jayvaughn Pinkston 21, Jakov Mustapić 15, Marcin Sroka 11, Davis Lejasmeiers 11, Peter Alexis 10, Krzysztof Jakóbczyk 6, Grzegorz Grochowski 2.
Polski Cukier: Cheikh Mbodj 20, Łukasz Wiśniewski 15, Bartosz Diduszko 13, Aleksander Perka 10, Tomasz Śnieg 10, Aaron Cel 7, Krzysztof Sulima 7, Paweł Krefft 4, Glenn Cosey 3, Karol Gruszecki 2.