Koszykówka na TAK! 111 punktów Polskiego Cukru i pewne zwycięstwo!

17 stycznia 2018

Najlepszą nagrodą dla kibiców którzy we wtorkowy, bardzo śnieżny wieczór odwiedzili Arenę Toruń, było bardzo ofensywne i niezwykle efektowne spotkanie! Polski Cukier pewnie pokonał AZS Koszalin 111:87. Pierwsze minuty spotkania układały się po myśli wicemistrzów Polski, którzy po akcji 2+1 Łukasza Wiśniewskiego prowadzili 7:2. W AZSie świetnie radził sobie jednak Aleksandar Marelja i to dzięki niemu bardzo szybko goście doprowadzili do remisu. Później małą przewagę utrzymywał Polski Cukier, głównie dzięki skutecznej grze Glenna Coseya. Stioniowo gospodarze rozkręcili się w ataku i po trafieniach Krzysztofa Sulimy było już 33:19. W drugiej części meczu zespół trenera Dejana Mihevca kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po jednej z kolejnych akcji Aarona Cela miał już nawet 20 punktów przewagi! Koszalinianie nie byli już w stanie w tej części spotkania zagrozić rywalom. Ostatecznie po pierwszej połowie tego strasznie ofensywnego meczu było  64:41 dla drużyny z Torunia.

W trzeciej kwarcie AZS starał się odrabiać straty, trener Mihevc zmuszony był poprosić o czas ale przewaga Polskiego Cukru, mimo kolejnych celnych rzutów Diante Baldwina ciągle była bardzo wysoka. W pewnym momencie Twarde Pierniki zanotowały serię 8:0 i na tablicy wyników było już 79:56. Końcówka tej części meczu ponownie była nieznacznie lepsza dla koszalinian, którzy po rzutach wolnych Modestasa Kumpysa przegrywali po 30 minutach 17 punktami. Czwartą kwartę wicemistrzowie rozpoczęli od dziewięciu punktów z rzędu, pieczętując tym samym swoje zwycięstwo. Setny punkt zdobył Cheikh Mbodj, a Polski Cukier Toruń ostatecznie zwyciężył 111:87. Najlepszym graczem gospodarzy był Glenn Cosey z 22 punktami, 9 asystami i 5 zbiórkami. Wśród gości Aleksandar Marelja zanotował 22 punkty, 6 zbiórek i 3 asysty. Torunianie z bilansem 13-5 awansowali na drugą pozycję. Podobnie jak prowadzący w tabeli Anwil Włocławek są niepokonani przed własną publicznością. Sytuacja AZS-u Koszalin jest odwrotna. Zespół z Koszalina wygrał w tym sezonie pięć a przegrał 13 spotkań.

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 111:87