Ruszyła Maszyna... po dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie!

27 grudnia 2017

Doskonała skuteczność z dystansu oraz dobra, zespołowa obrona przyczyniły się do kolejnego, efektownego zwycięstwa koszykarzy Polskiego Cukru Toruń. Gospodarze środowej potyczki w Starogardzie Gdańskim tylko w pierwszej kwarcie byłi w stanie dotrzymać kroku Twardy Piernikom. To pierwsza wygrana na wyjeżdzie z Polpharmą oraz dziewiąte zwycięstwo podopiecznych trenera Dejana Mihevca w tym sezonie w Polskiej Lidze Koszykówki. Pierwsze minuty tego spotkania można uznać za bardzo wyrównane, z delikatnym wskazaniem na gospodarzy, którzy byli nieco bardziej skuteczni - po trafieniu Marcina Fliegera prowadzili pięcioma punktami. Polski Cukier szybko zmniejszał straty, a po trójce Bartosza Diduszki doprowadził do remisu. Dzięki akcjom Glenna Coseya torunianie po 10 minutach gry prowadzili 25:24. Początek drugiej kwarty znowu był bardzo zacięty, ale po rzucie Aleksandra Perki to ekipa z Torunia miała sześć punktów przewagi. Goście się nie zatrzymywali i kolejny celny rzut Cheikha Mbodja dawał im wynik 43:30. Polpharma starała się zmniejszać te straty, ale to torunianie mieli sytuację pod kontrolą. Po pierwszej połowie Polski Cukier prowadził 48:38.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli z większą energią i odrobili część strat. Torunianie nieustannie grali jednak swoje, choć po kontrze wykończonej przez Przemysława Szymańskiego Polpharma zbliżyła się tylko na pięć punktów. Zmieniał to jednak niezwykle aktywny Bartosz Diduszko - po jego rzutach goście znowu prowadzili 60:50. Ostatecznie po 30 minutach rywalizacji na tablicy wyników było 67:56. Czwartą kwartę Polski Cukier zaczął od świetnej serii 11:0 i dzięki kolejnej trójce Aleksandra Perki miał już 22 punkty przewagi. To był kluczowy moment meczu, a zespół trenera Miliji Bogicevicia, mimo ambitnej postawy, nie był w stanie przechylić hyż szali zwycięstwa na swoją korzyść. Polski Cukier zwyciężył 93:78 odnosząc dziewiąte zwycięstwo w sezonie. W ekipie z Torunia wyróżnili się Glenn Cosey i Bartosz Diduszko którzy rzucili po 18 punktów. Po 12 dołożyli Cheikh Mbodj i Aleks Perka. W zespole gospodarzy najskuteczniejszym koszykarzem był Ameen Tanksley z 25 punktami, trzema zbiórkami i czterema asystami.

Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 78:93
kwarty: 24:25, 14:23, 18:19, 22:26
Polpharma: Ameen Tanksley 25, Milan Milovanović 14, Joe Thomasson 11, Marcin Flieger 9, Andrija Bojić 5, Filip Pruefer 4, Thomas Davis 4, Jakub Schenk 4, Przemysław Szymański 2, Daniel Gołębiowski 0.
Polski Cukier: Bartosz Diduszko 18, Glenn Cosey 18, Cheikh Mbodj 12, Aleksander Perka 12, Aaron Cel 10, Karol Gruszecki 8, Łukasz Wiśniewski 6, Krzysztof Sulima 6, Tomasz Śnieg 3, Paweł Krefft 0.