Pierwsze derby w tym sezonie dla Włocławka...

17 grudnia 2017

Derby województwa kujawsko-pomorskiego dla gospodarzy! Włocławianie po bardzo ciekawym i emocjonującym meczu pokonali w Hali Mistrzów Polski Cukier Toruń 81:74. Przed pierwszymi w tym sezonie derbami wiele spekulowano na temat nieobecności kontuzjowanego ulubieńca miejscowych kibiców Ivana Almeidy. Almeida jednak oczywiście był od początku gotowy do gry i w pierwszych minutach okazywał się najważniejszym zawodnikiem Anwilu. To dzięki niemu i trójce Jaylina Airingtona gospodarze prowadzili na początku 10:4. W Polskim Cukrze dobrą grą w ataku starali się na to odpowiadać głównie Aaron Cel i Łukasz Wiśniewski, ale to zespół trenera Igora Milicicia utrzymywał nieznaczną przewagę. Ostatecznie dzięki trafieniu Airingtona na zakończenie było 21:19 dla włocławian po pierwszych 10 minutach gry. Drugą kwartę Anwil rozpoczął od zabójczej serii 8:0 i po trójce Szymona Szewczyka miał już 10 punktów przewagi. Dopiero po chwili przerwał ją rzutem z dystansu Karol Gruszecki. Torunianie nie radzili sobie z obroną strefową rywali, a ci konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie - po kontrze Ante Delasa urosło ono nawet do stanu 37:22. Ostatecznie po 20 minutach przewaga zespołu z Włocławka wynosiła aż 17 punktów.

Dopiero na początku trzeciej kwarty swoje pierwsze punkty w meczu zanotował Glenn Cosey. To dało pozytywny impuls naszej drużynie, po kolejnych akcjach Gruszeckiego i Coseya torunianie zbliżyli się do rywali na siedem punktów. Następne trafienie tego pierwszego ustawiło wynik spotkania po 30 minutach na 58:53. Trójki Ivana Almeidy i Ante Delasa na początku czwartej kwarty uspokajały grę gospodarzy. Tylko na chwilę - Polski Cukier się nie poddawał, po trafieniu Cheikha Mbodja zbliżył się nawet na cztery punkty, a kolejne rzuty wolne Coseya jeszcze bardziej wyrównały wynik (69:67). To oznaczało wielkie emocje w końcówce. W ważnych momentach z dystansu trafiali jednak Michał Nowakowski i Ivan Almeida dzięki czemu Anwil zwyciężył 81:74. Najlepszy zawodnik gospodarzy Ivan Almeida zakończył spotkanie z 21 punktami, 3 zbiórkami, 2 asystami i 2 blokami. W ekipie z Torunia w ataku wyróżniał się Glenn Cosey z 23 punktami i 4 zbiórkami.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 81:74
kwarty: 25:10, 12:24, 23:21
Anwil: Ivan Almeida 21, Szymon Szewczyk 11, Jaylin Airington 11, Paweł Leończyk 10, Michał Nowakowski 8, Ante Delas 7, Jarosław Zyskowski 5, Josip Sobin 5, Kamil Łączyński 3, Rafał Komenda 0.
Polski Cukier: Glenn Cosey 23, Bartosz Diduszko 14, Aaron Cel 11, Karol Gruszecki 10, Łukasz Wiśniewski 6, Krzysztof Sulima 4, Cheikh Mbodj 4, Tomasz Śnieg 2.