Zapomniane hasło

Rejestracja

Przegrana końcówka w meczu na szczycie...

04 grudnia 2017

Konfrontacja medalistów z poprzedniego sezonu, zapowiadana była jako mecz na szczycie w Polskiej Lidze Koszykówki - na który ostrzyli sobie apetyt fani w całej Polsce. Początek niedzielnego spotkania był nieznacznie lepszy dla gospodarzy, jednak wyraźnie zmobilizowani torunianie błyskawicznie doprowadzili do remisu, a po akcji Glenna Coseya zdobywali przewagę. W pierwszych minutach spotkanie było przez cały czas bardzo wyrównane, dość szybko swoje pierwsze punkty (z linii rzutów wolnych) zanotował Kevin Pinkney - nowy nabytek drużyny z Ostrowa. Późniejszy dobry fragment gry Krzysztofa Sulimy dawał jednak siedmiopunktowe prowadzenie torunianom, a końcówka pierwszej kwarty należała do Glenna Coseya - po 10 minutach było 23:14 dla Polskiego Cukru. Od początku drugiej kwarty BM Slam Stal odrabiała straty, a dzięki efektownej akcji Mateusza Kostrzewskiego zbliżyła się na cztery punkty. Późniejsze trójki Richardsona i Ochońki doprowadziły nawet do remisu. Glenn Cosey jednak znowu miał swój rewelacyjny fragment - dzięki niemu to Polski Cukier wygrywał po pierwszej połowie 38:34.

Zaraz na początku trzeciej kwarty ostrowianie doprowadzili do remisu. Obydwie drużyny grały w rytmie kosz za kosz, chociaż to ekipa trenera Dejana Mihevca ponownie potrafiła zdobywać niską przewagę. Bardzo dobrze radził sobie Karol Gruszecki, a po 30 minutach Polski Cukier wygrywał trzema punktami. BM Slam Stal w ostatniej kwarcie się nie poddawała! Po efektownym alley-oopie Johnson-Łapeta gospodarze wyszli na minimalne prowadzenie. Goście mieli swoje problemy w ataku, a to sprawiało, że końcówka była niezwykle zacięta. Kluczowe punkty notował Aaron Johnson, a skuteczne rzuty wolne dodawali Richardson i Chyliński. Ostatecznie ekipa trenera Emila Rajkovicia zwyciężyła 76:70. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Aaron Johnson z 14 punktami i sześcioma asystami. W ekipie z Torunia wyróżniał się Karol Gruszecki z 19 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami oraz Glenn Cosey autor 16 punktów i 4 asyst.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 76:70
kwaty: 14:23, 20:15, 21:20, 21:12
BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Aaron Johnson 14, D.J. Richardson 12, Adam Łapeta 10, Łukasz Majewski 10, Michał Chyliński 9, Jure Skific 6, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Kevin Pinkney 4, Grzegorz Kulka 0.
Polski Cukier Toruń: Karol Gruszecki 19, Glenn Cosey 16, Aaron Cel 9, Łukasz Wiśniewski 6, Cheikh Mbodj 6, Krzysztof Sulima 6, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 2, Aleksaner Perka 0.