Start poskromiony!

18 listopada 2017

Przed piątkowym spotkaniem z lubelskim Startem, koszykarze Polskiego Cukru Toruń zajmowali w ligowej tabeli drugie miejsce. Ich najbliższy rywal pomimo wzmocnień przed sezonem wciąż grał nieco poniżej oczekiwań. To musiało zadziałać mobilizacyjnie na podopiecznych trenera Davida Dedka którzy przyjechali do Torunia bardzo zmotywowani żeby wygrać.

Pierwsze minuty były wyrównane, a drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję. Dopiero później - dzięki trafieniom Jamesa Washingtona i Chavaughna Lewisa - goście potrafili zdobyć pięciopunktową przewagę. Mimo niezłej postawy Glenna Coseya i Karola Gruszeckiego, Polski Cukier nie potrafił zmniejszyć strat. Po 10 minutach to goście wygrywali 27:23. Druga kwarta zmieniała sytuację. Torunianie doprowadzili do wyrównania po trafieniach Łukasza Wiśniewskiego, a prowadzenie dał Cheikh Mbodj. TBV Start nie był już tak skuteczny, a kolejne akcje Coseya i Wiśniewskiego pozwalały zespołowi trenera Dejana Mihevca na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. Po pierwszej połowie było 50:41.

W trzeciej kwarcie lublinianie odpowiadali głównie trafieniami Marcina Dutkiewicza i dzięki niemu zbliżyli się na dwa punkty. Mecz się wyrównał, ale po rzutach Coseya i Gruszeckiego to Polski Cukier cały czas miał inicjatywę. Dzięki akcji Krzysztofa Sulimy gospodarze prowadzili po 30 minutach gry 72:67. W ostatniej kwarcie przewaga wzrosła nawet do 10 punktów, a aktywny był Cheikh Mbodj. TBV Start musiał sobie radzić bez Chavaughna Lewisa, który przekroczył limit fauli. Drużyna trenera Davida Dedka potrafiła zbliżyć się jeszcze na pięć punktów, ale gospodarze nie pozwalali na więcej. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył aż 98:84. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Glenn Cosey z 26 punktami i 7 asystami. W ekipie gości wyróżniał się James Washington z 21 punktami i 7 asystami.

Polski Cukier Toruń - TBV Start Lublin 98:84
kwarty: 23:27, 27:14, 22:26, 26:17
Polski Cukier: Glenn Cosey 26, Karol Gruszecki 18, Łukasz Wiśniewski 16, Cheikh Mbodj 13, Aaron Cel 11, Krzysztof Sulima 7, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 2.
TBV Start: James Washington 21, Marcin Dutkiewicz 16, Chavaughn Lewis 14, Uros Mirković 10, Mateusz Dziemba 6, Wojciech Czerlonko 5, Michael Gospodarek 5, Roman Szymański 4 (13 zb), Barotsz Ciechociński 2, Darryl Reynolds 1.