Szkło potłuczone! Efektowne zwycięstwo przed własną publicznością!

12 października 2017

Po dwóch spotkaniach na wyjeździe, koszykarze Polskiego Cukru Toruń wrócili do Areny Toruń na spotkanie z Miastem Szkła Krosno. Początek spotkania można uznać za zaskakujący, ponieważ to Miasto Szkła potrafiło zdobywać przewagę – nawet 11:5 po trójkach znanego w Toruniu Marcina Sroki. Torunianie krok po kroku zmniejszali jednak straty, a po trafieniu Glenna Coseya wyszli na prowadzenie. Pierwsze 10 minut zakończyło się wynikiem 19:17 – 12 punktów na swoim koncie miał już Karol Gruszecki który czterokrotnie w pierwszej kwarcie trafił za trzy punkty. Trafienia Łukasza Wiśniewskiego w drugiej kwarcie dawały ekipie trenera Dejana Mihevca pięć punktów przewagi. Później niezły fragment zanotował też Krzysztof Sulima i Polski Cukier zaczął kontrolować sytuację w tym meczu. Po pierwszej połowie było 49:35 dla gospodarzy.

Trzecią kwartę świetnie rozpoczął Jayvaughn Pinkston – to dzięki jego pięciu punktom Miasto Szkła Krosno zmniejszało trochę strat. Mimo starań Amerykanina, to gospodarze byli ciągle stroną przeważającą. Przewaga Polskiego Cukru ponownie zaczęła rosnąć, a po akcji Krzysztofa Sulimy wynosiła już 15 punktów. Dzięki trójce Davisa Lejasmeiersa goście zbliżyli się na koniec tej części meczu do wyniku 68:57. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła – po wsadzie Karola Gruszeckiego wicemistrzowie prowadzili nawet 16 punktami. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Twardych Pierników 92:75. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Karol Gruszecki, który zanotował 19 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Davis Lejasmeiers z 20 punktami i 5 asystami. W poniedziałek, następnym rywalem koszykarzy Polskiego Cukru w Arenie Toruń, będzie Asseco Gdynia. Bilety na to spotkanie znajdziecie pod adresem www.twardepierniki.pl/kup-bilet

Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 92:75
kwarty: 19:17, 30:18, 19:22, 24:18
Polski Cukier: Karol Gruszecki 19, Łukasz Wiśniewski 17, Glenn Cosey 17, Krzysztof Sulima 15, Aleksander Perka 8, Aaron Cel 7, Tomasz Śnieg 7, Cheikh Mbodj 2, Paweł Krefft 0.
Miasto Szkła: Davis Lejasmeiers 20, Jayvaughn Pinkston 19, Jakov Mustapić 12, Krzysztof Jakóbczyk 7, Marcin Sroka 6, Anton Gaddefors 5, Devante Wallace 4, Seid Hajrić 2, Grzegorz Grochowski 0.