#TwardePierniki wróciły na zwycięski szlak!

08 października 2017

Jeszcze bez Aarona Cela, ale już z efektownym Cheikhiem Mbodjem, skutecznym Glennem Coseyem i zarysami solidnej, zespołowej defensywy - Polski Cukier Toruń pokonuje w Koszalinie miejscowy AZS i odnosi pierwsze zwycięstwo w szeonie! Sobotni mecz w Koszalinie, Wicemistrzowie Polski zaczęli od bardzo mocnego uderzenia – po dwóch z rzędu trafieniach Glenna Coseya prowadzili już 11:4. Gospodarze szybko zbliżyli się na punkt, ale Polski Cukier błyskawicznie ponownie odskakiwał inicjatywę. Ostatecznie po pierwszych 10 minutach rywalizacji i rzucie Krzysztofa Sulimy Polski Cukier miał pięć punktów przewagi. Druga część meczu była zdecydowanie lepsza dla torunian. Zdecydowanie zatrzymali atak gospodarzy i krok po kroku powiększali swój dorobek. Bardzo dobrze radzili sobie Bartosz Diduszko i Łukasz Wiśniewski, a postrach w obronie siał Cheikh Mbodj. Polski Cukier zanotował serię 17:0, która ustawiła cały mecz. Ostatecznie po pierwszej połowie zespół trenera Mihevca prowadził 45:28.

Kolejne kwarty niewiele już zmieniły. Co prawda trzecia część meczu była bardzo wyrównana, ale AZS nie potrafił realnie odrobić strat – nawet pomimo dobrej postawy Melsahna Basabe i Jakuba Dłoniaka. Po 30 minutach gry Polski Cukier prowadził 66:50. To nie był jednak koniec świetnej gry torunian. W ostatniej kwarcie nadal skuteczny był Cosey, a doskonale wspomagał go Diduszko i Gruszecki. Gospodarze nie mogli rozkręcić się w ataku i to zespół wicemistrzów Polski zwyciężył ostatecznie aż 90:63. W ostatniej akcji swoje pierwsze punkty w Polskiej Lidze Koszykówki zdobył nasz wychowanek Ignacy Grochowski. Najskuteczniejszym zawodnikiem Twardych Pierników był Glenn Cosey który zanotował na swoim koncie 20 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Damian Jeszke z 13 punktami i 7 zbiórkami.

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 63:90
kwarty: 17:22, 11:23, 22:21, 13:24
AZS: Damian Jeszke 13, Melsahn Basabe 10, Jakub Dłoniak 10, Laimonas Chatkevicius 9, Modestas Kumpys 7, Diante Baldwin 7, Szymon Kiwilsza 4, Igor Wadowski 2, Kacper Młynarski 1, Aleksander Leńczuk 0, Szymon Kucharewicz 0
Polski Cukier: Glenn Cosey 20, Karol Gruszecki 17, Bartosz Diduszko 13, Krzysztof Sulima 11, Cheikh Mbodj 10, Łukasz Wiśniewski 9, Tomasz Śnieg 5, Aleksander Perka 3, Ignacy Grochowski 2, Paweł Krefft 0