FINAŁ odc. 2 - Gospodarze idą za ciosem...

04 czerwca 2017

Stelmet BC wykorzystuje przewagę własnego parkietu! Zielonogórzanie wygrali z Polskim Cukrem 87:66 i tym samym prowadzą już 2-0 w wielkim finale Polskiej Ligi Koszykówki. Mecz nr 3 w Toruniu we wtorek o godz. 17.45. Transmisja w Polsacie Sport Extra.
Trochę lepiej drugie spotkanie finałowe rozpoczęli goście, którzy głównie dzięki Obiemu Trotterowi prowadzili 7:2. Stelmet dość szybko doprowadził do wyrównania, ale po akcji 2+1 Cheikha Mbodja torunianie znowu mieli sześć punktów przewagi. W pewnym momencie Polski Cukier prowadził nawet 21:11, ale trafienia Jarosława Mokrosa i Jamesa Florence’a zdecydowanie zmniejszały straty. Po 10 minutach było 20:23. Na początku drugiej kwarty znowu skuteczny był zespół trenera Jacka Winnickiego, dzięki czemu po trafieniu Bartosza Diduszki miał znowu siedem punktów przewagi. Mistrzowie ciągle byli jednak dość blisko, w czym bardzo pomagały rzuty Jamesa Florence’a i Łukasza Koszarka. Kontra wykończona przez tego ostatniego dała prowadzenie gospodarzom. Później świetnie grał także Adam Hrycaniuk – dzięki niemu zielonogórzanie wygrywali po pierwszej połowie 41:35.

Vladimir Dragicević spisywał się bardzo dobrze na początku trzeciej kwarty, dzięki czemu Stelmet utrzymywał swoją przewagę. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Armaniego Moore’a gospodarze prowadzili już nawet 11 punktami – był to także efekt agresywniejszej obrony. Polski Cukier wracał do gry rzutami z dystansu, ale to właśnie dzięki trójce Jamesa Florence’a zielonogórzanie wygrywali po 30 minutach rywalizacji 63:51. Pierwsze minuty ostatniej kwarty to przede wszystkim ofensywne popisy Florence’a, co pozwalało ekipie Artura Gronka na utrzymywanie przewagi. Po kolejnych trafieniach Karola Gruszeckiego i Vladimira Dragicevicia prowadziła nawet 18 punktami. Trener gości w ostatnich minutach korzystał już z rezerwowych zawodników, a Stelmet spokojnie kontrolował sytuację. Ostatecznie mistrzowie wygrali 87:66 i tym samym prowadzą w serii finałowej 2-0.

Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 87:66 (20:23, 21:12, 22:15, 24:15)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Stelmetu BC Zielona Góra

Stelmet BC: James Florence 21, Vladimir Dragicević 17, Łukasz Koszarek 12, Adam Hrycaniuk 10, Armani Moore 9, Thomas Kelati 8, Karol Gruszecki 4, Jarosław Mokros 3, Przemysław Zamojski 3, Filip Matczak 0, Kamil Zywert 0.

Polski Cukier: Obie Trotter 15, Bartosz Diduszko 12, Cheikh Mbodj 11, Kyle Weaver 11, Jure Skifić 5, Tomasz Śnieg 4, Krzysztof Sulima 3, Aleksander Perka 3, Kamil Michalski 2, Łukasz Wiśniewski 0, Maksym Sandul 0.