Krok 1 - Polski Cukier lepszy po niewiarygodnym meczu!

05 maja 2017

Takie mecze pamięta się latami. Gdy pod koniec trzeciej kwarty Polski Cukier przegrywał 17 punktami chyba nikt w Arenie Toruń nie przypuszczał że gospodarze wrócą do tego meczu. A jednak! Twarde Pierniki krok bliżej półfinału.Ćwierćfinałowe konfrontacje pomiędzy czwartą i piątą drużyną fazy zasadniczej często dostarczają najwięcej emocji. Nie zabrakło ich również w pierwszym starciu fazy PlayOff 2017, w którym koszykarze Polskiego Cukru Toruń podejmowali Rosę Radom. Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości, jednak po trójce Obie Trottera przewagę uzyskali torunianie (9:7). Rywale zrewanżowali się rzutami z dystansu w wykonaniu Darnella Jacksona oraz Michała Sokołowskiego. Gospodarze znów zdołali odrobić straty, ale przyjezdni znów odskakiwali. Efektowny rzut z wyskoku Filipa Zegzuły ustalił wynik pierwszej kwarty na 21:26. W drugiej koszykarze Polskiego Cukru znów odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie po trafieniu Cheikha Mbodja (30:28). Później jednak dominowali przyjezdni, którzy kończyli pierwszą połowę z pięcioma oczkami zaliczki (42:47).

W trzeciej kwarcie gospodarze znów odrobili straty, by w kolejnych akcjach... oddać inicjatywę rywalom. Koszykarze Rosy grali skutecznie, trójkami popisali się Darnell Jackson i Jarosław Zyskowski, w efekcie odskoczyli rywalom. W końcówce tej kwarty gospodarze zdołali wrócić do gry i zmniejszyli dystans do dziesięciu punktów.

Od początku czwartej kwarty ekipa z Torunia kontynuowała dobrą grę i wyrównała po rzutach wolnych Kyle Weavera (74:74). Niemoc przyjezdnych była porażająca, zanotowali fatalną sekwencję punktów (1–18), trafił jedynie Zyskowski po rzucie wolnym. Radomianie ocknęli się jednak, a końcówka miała niezwykle emocjonujący przebieg. Na 14 sekund przed końcem gospodarze prowadzili 91:87, ale najpierw rzut Sokołowskiego zmniejszył stratę; po chwili ten sam zawodnik nie trafił wolnego, ale piłkę zebrał Ryan Harrow, trafił, wyrównał na 91:91 i doprowadził do dogrywki. W niej górą byli gospodarze, którzy wygrali całe spotkanie 105:98.

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 105:98 (21:26, 21:21, 21:26, 28:18, d. 14:7)
Polski Cukier: Kyle Weaver 26, Obie Trotter 22, Łukasz Wiśniewski 15, Tomasz Śnieg 10, Krzysztof Sulima 10, Jure Skific 9, Bartosz Diduszko 7, Cheikh Mbodj 4, Maksym Sandul 2, Aleksander Perka 0.
Rosa: Ryan Harrow 27, Michał Sokołowski 18, Darnell Jackson 15, Jarosław Zyskowski 12, Daniel Szymkiewicz 10, Robert Witka 5, Igor Zajcew 4, Damian Jeszke 3, Filip Zegzuła 2, Kim Adams 2.

W przerwie meczu odbył się konkurs dla publiczności w którym do wygrania było 50 000 złotych. Tym razem główna nagroda nie padła, choć pierwszy z uczestników był jej bardzo blisko!